Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал)

Англия спря победния ход на Шотландия

Англия спря победния ход на Шотландия, побеждавайки го в приятелски мач на "Хемдън Парк" в Глазгоу. "Трите лъва" надиграха съседите си с 3:1 и сложиха край на серията от 5 поредни победи на своя съперник. Фил Фоудън в 32-рата, Джуд Белингам в 35-ата и Хари Кейн в 81-вата минута отбелязаха попаденията за гостите, а за Хари Магуайър си отбеляза автогол в 67-ата минута.

Англия нанесе двоен удар в рамките на три минути в средата на първото полувреме. Първо в 32-рата минута Маркъс Рашфорд получи пас в наказателното поле, върна за Кайл Уокър, който стреля по земя и след щастлив рикошет във Фил Фоудън топката се озова във вратата за 0:1.

След това в 35-ата минута при едно разбъркване в наказателното поле изглеждаше, че атаката на "трите лъва" е притъпена, но Анди Робътсън не успя да изчисти топката и я подаде в краката на Джуд Белингам, който без колебание стреля във вратата за 0:2.

Две минути по-късно домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Марк Геи. Давиде Маса прегледа ситуацията с ВАР, но прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

В началото на втората част Шотландия върна интригата. Робъртсън опита пас по земя към свой съотборник и Хари Магуайър с неумела намеса прати топката в собствената си врата.

Все пак Англия реши всичко в своя полза в 81-вата минута. Белингам се освободи пред наказателното поле и пусна пас в коридор към Хари Кейн, който стреля във вратата за крайното 1:3.