Неймар изпревари Пеле и вече е голмайстор на Бразилия за всички времена

Неймар запуши устите на всичките си критици, като тази нощ надмина идолът на поколения фенове на света по целия свят - Пеле. Бившият нападател на Пари Сен Жермен и Барселона вкара два гола в дебютната квалификация на родината си за Мондиал 2026 срещу Боливия с 5:1.

Бразилия отвя Боливия в първия си мач от квалификациите за Мондиал 2026

Преди срещата Неймар и Пеле имаха по равен брой голове с националната фланелка на Бразилия - по 77, като настоящият футболист на арабския Ал-Хилал вече има 79 попадения за “селесао”.

Със сигурност бразилската звезда в момента не е в най-добрата си форма, но демонстрира, че все още има какво да даде на националния си отбор. Той първо пропусна дузпа при 0:0, след което асистира за второто попадения на Рафиня, докато през втората част отбеляза двата си гола. Историческият №78 падна в 61-ата минута, а в последните секунди също се разписа и вече има 79 гола за Бразилия. Постижение, с което не може да се похвали нито един от великите играчи на Бразилия - Пеле, Роналдо, Ромарио, Зико, Ривалдо, Роналдиньо и т.н.

Той показа, че може да се появи на правилното място и в правилното време, което със сигурност ще бъде от първа необходимост за неговите съотборници на световните футболни финали след три години в САЩ, Канада и Мексико.

Снимки: Gettyimages