Люксембург продължава да мечтае за Евро 2024 след трета поредна победа

Националният тим на Люксембург продължава страхотното си представяне в европейските квалификации и нанесе загуба с 3:1 в домакинството си на Исландия. Домакините излязоха напред с гол на Максим Шано (9’), те удвоиха своята преднина чрез Ивандро Санчес (70’). Малко след това островитяните останаха с човек по-малко след изгонването на Магнусон за втори жълт картон, но въпреки това гостите успяха да намалят изоставането си чрез Хакон Арнар Харалдсон (88’), но точка на спора сложи Даниел Синани (89’), който вкара трети гол за Люксембург.

Още в шестата минута Леандро Барейро Мартинс се свлече в наказателното поле след съприкосновение със защитник. Съдията първоначално даде сигнал играта да продължи, но впоследствие получи сигнал от ВАР, че ситуацията трябва да бъде прегледана отново. Реферът Гога Кикачеишили отиде до монитора и след нов преглед посочи бялата точка. Зад топката застана Максим Шано, който откри за 1:0. Марвин Мартиниш можеше да удвои преднината на домакините в средата на първата част, но нацели гредата.

Домакините все пак стигнаха до второ попадение на своята сметка двайсет минути преди края на редовното време, когато стигна до една топка и видя, че вратарят на Исландия не е на голлинията, като в крайна сметка го прехвърли елегантно за 2:0. Три минути по-късно възпитаниците на Аге Харейде останаха с човек по-малко след необмислено нарушение на Хордур Магнусон. Още в следващата атака Мика Пинто можеше да вкара нов гол за домакините, но стреля над напречната греда.

Двата тима обаче бяха оставили истински десерт за феновете по трибуните в последните минути. Първо отново домакините изпуснаха нов шанс чрез Ивандро Боржеш Санчес, а малко след това бяха наказани от Арнар Харалдсон, който се възползва от отличен пас и намали изоставането на Исландия. Възродените надежди на гостите обаче бяха попарени почти веднага, след като Даниел Синани отново преодоля Рунар Рунарсон и реализира за 3:1. Голът бе прегледан с ВАР след съмнения за неговата редовност, но в крайна сметка бе зачетен и домакините се поздравиха с победата и нови три точки.

По този начин феноменалното представяне на Люксембург продължавата и след като бяха спечелили едва една точка след първите си два двубоя, сега играчите на Люк Холтц вече имат три поредни победи и са на трето място в своята група J, като само головата разлика ги отделя от Словакия, които са втори. Исландия пък е на предпоследното място със само три точки.