Рафаел Боре изведе Колумбия до успеха срещу Венецуела

Колумбия започна с победа участието си в световните квалификации в зона "Южна Америка". Възпитаниците на Нестор Лоренсо постигнаха минимален успех в домакинството си на Венецуела.

Героят на мача се казваше Рафаел Боре. Нападателят на Айтнхархт (Франкфурт) реализира единственото попадение в мача. В 46-ата минута Йон Ариас центрира отдясно и Боре с глава насочи топката в мрежата за 1:0.

Преди това домакините отбелязаха още едно попадение чрез Луис Диас в 24-тата минута, но то бе отменено заради засада.

В друг мач от първия кръг Парагвай и Перу не излъчиха победител. Срещата в Сиудад дел Есте приключи при резултат 0:0. Домакините могат доста да съжаляват, че не взеха нещо от този двубой, след като играха цяло полувреме с човек повече, след като Луис Адвинкула бе изгонен в 45-ата минута, а освен това удариха и две греди.

Снимки: Gettyimages