Германия отново загуби, този път от Колумбия

Германия записа нов неубедителен мач и загуби с 0:2 от Колумбия в приятелска среща в Гелзенкирхен. Головете за гостите отбелязаха Луис Диас (54') и Хуан Куадрадо (82'-дузпа).

Първото полувреме не предложи кой знае какви интересни ситуации, като гостите имаха добра възможност в 31-вата минута, когато Джери Мина стреля от дистанция след пас на Хуан Куадрадо, но Марк-Андре тер Стеген спаси. Германците видимо се затрудняваха и на практика не създадоха почти нищо пред колумбийския вратар Камило Варгас.

По-добрата игра на колумбийците продължи и през втората част и те логично поведоха. В 54-тата минута Хуан Куадрадо центрира чудесно и Луис Диас с глава не остави никакви шансове на Тер Стеген - 0:1.

Бундестимът продължи с колебливото си представяне и в крайна сметка се стигна и до втори гол за Колумбия. В 80-ата минута след опасна атака за гостите влезлият като резерва Йошуа Кимих игра с ръка в наказателното си поле и главният съдия отсъди дузпа. Зад бялата точка застана направилият отличен мач Хуан Куадрадо, който с лекота направи 0:2 в 82-рата минута.

Така Германия записа трета загуба в последните си четири приятелски мача, като серията неубедителни мачове със сигурност ще увеличи критиките върху селекционера Ханзи Флик. Колумбийците пък записаха впечатляващото постижение от единадесет поредни срещи без загуба.

Снимки: Imago