Литва прати България на дъното след късна драма срещу Черна гора

Литва стигна до точка в домакинството си на Черна гора след драма с четири гола в края на двубоя, която завърши при 2:2. Гитис Паулаускас откри резултата в 71-ата минута, а Никола Кръстович изравни седем минути по-късно. Стефан Савич се разписа в 89-ата минута и гостите вече си мислеха, че са стигнали до победата. Федор Черних се превърна в герой за домакините. Той влезе като резерва, асистира за първия гол и изравни за крайното 2:2 в 94-ата минута.

Срещата бе от група "G" на евроквалификациите, в която е и България. След този резултат Литва се изравни с България по точки, но повечето отбелязани голове ги изкачиха над нашия тим. Черногорците пък пропуснаха да се изравнят временно с лидерите Унгария и Сърбия, които по-късно днес играят един срещу друг.

Първото полувреме бе равностойно с леко предимство на Черна гора и с много малко опасни ситуации пред двете врати. Малко преди почивката двата отбора създадоха по едно по-сериозно положение, но двамата вратари се намесиха на ниво.

След почивката гостите опитаха да вдигнат темпото и в 57-ата минута стигнаха до гол на Кръстович, който се разписа с глава. Попадението обаче бе отменено поради засада. Съдийското решение дойде, след като черногорци се радваха няколко минути и двата отбора се бяха подредили за подновяване на играта от центъра.

Опитите на Черна гора да стигне до гол не даваха резултат, Литва ги изненада в 71-ата минута. Влезлият като резерва Черних с великолепно подаване изведе Паулаускас зад защитата и той не сбърка. Гостите изравниха след много хубав удар на Кръстович. Той засече топката от въздуха след центриране на Марушич.

Минута преди края на редовното време след ъглов удар Йоветич отклони топката към Савич, който я прати в мрежата. Бурната радост на черногорци бе преждевременна, тъй като в четвъртата минута на добавеното време Черних изравни с фантастичен удар от границата на наказателното поле.