Милан надигра категорично Рома на "Олимпико" и продължава с пълен актив

Милан спечели с 2:1 гостуването си на Рома в двубой от третия кръг на Серия А. “Росонерите” категорично надиграха домакините през първия час игра, след което останаха с човек по-малко след изгонването на Фикайо Томори, но дори с намален състав не позволиха някакви по-сериозни опасности пред Майк Менян. Попаденията за момчетата на Стефано Пиоли дойдоха в двете полувремена и бяха дело на Оливие Жиру (9’) от дузпа и на Рафаел Леао (48’). Почетното попадение за домакините пък дойде в добавеното време, когато Леонардо Спинацола (90’) се разписа.

Първата отлична възможност за попадение дойде в 6-ата минута, когато Рубен Лофтъс-Чийк и Оливие Жиру размениха двойно подаване, което даде възможност на полузащитника да навлезе опасно в наказателното поле, но топката бе избита в корнер. Това пък предизвика сериозно недоволство от гостите, които поискаха дузпа. В крайна сметка съдията Антонио Рапуано бе повикан да прегледа ситуацията и отсъди дузпа. Зад топката застана Оливие Жиру и реализира четвъртото си попадение от началото на сезона за 0:1.

В 15-ата минута Рафаел Леао проби на скорост по лявото крило, след което върна добре назад, но ударът на Тижани Райндерс бе блокиран с тяло от бранител. Малко след това Тео Ернандес се строполи в наказателното поле, след като бе надбягал Крис Смолинг, но целенасочено потърси контакт. Реферът обаче даде знак играта да продължи.

Около пет минути по-късно френският краен бранител направи отлично центриране в наказателното поле, където Кристиан Пулишич успя да изпревари бранител и стреля много опасно, като само отличната намеса на Руи Патрисио запази вратата на Рома от втори гол.

Поредната дискисионна ситуация дойде малко след изминаването на половин час игра, когато Белоти получи топка в центъра на терена и се обърна много умело, но бе повален на замята от Фикайо Томори, който имаше и жълт картон по това време.

Малко след това отново Милан осъществи поредна хубава атака. Този път Рафаел Леао получи в пеналта, справи се отлично с Манчини, но опитът му за центриране бе изчистен. Играчите на Стефано Пиоли владееха почти изцяло случващото се на терена през първата част и не даваха особени възможности на домакините за нещо по-интересно.

Възпитаниците на Стефано Пиоли нанесоха сериозен удар на своя противник още в самото начало на втората част, когато Давиде Калабрия центрира отдясно, а Мехмет Челик позволи на Рафаел Леао да мине пред него, след което да се разпише с великолепен ножичен удар.

Постепенно играчите на Жозе Моуриньо успяха леко да изнесат играта в малко по-предни позиции, но продължаваха да не са особено опасни. В 60-ата минута при едно наглед не особено опасно положение Фикайо Томори направи доста необмислено нарушение срещу Андреа Белоти и получи втори жълт картон, което доведе до изгонването му.

Първият точен удар за Рома дойде чак в 70-ата минута, когато Стефан Ел Шаарауй стреля. Именно след него своя дебют с екипа на “вълците” направи и Ромелу Лукаку. Гостите постепенно се прибраха в задни позиции и приеха играта в своята половина, като дебнеха за осъществяването на контраатаки.

Домакините стигнаха до почетното си попадение в добавеното време на двубоя, когато Леонардо Спинацола получи малко след центъра на терена, напредна и стреля силно, топката рикошира в тялото на Пиер Калюлю и влетя в мрежата на Менян за 1:2. Именно това попадение сякаш внесе допълнителни сили на “вълците”, които в следващите минути успяха да осъществят може би двете си най-сериозни положения в срещата, но така и не успяха да стигнат до втори гол, който да им донесе поне точка.

Това бе трети пореден успех за Милан на старта на сезона и оглавява класирането в Серия А преди прекъсването за националните отбори. Домакините от Рома пък отново разочароваха феновете си и имат само точка след първите три срещи в първенството.

Снимки: Gettyimages