Бензема, Фабиньо и Канте титуляри при победа на Ал-Итихад

Отборът на Ал-Итихад победи с 2:0 тима на Ал-Таи в среща от 2-ия кръг на СПЛ на Саудитска Арабия. Попаденията в мача отбелязаха халфът Абдеразак Хамдалах (54') и резервата Салех Ал Джамаан (90'+1').

Победата изкачи отборът на първото място с актив от 6 точки, колкото имат и отборите на Ал-Ахли и Ал-Етифак. Ал-Таи от своя страна се намира на 11-о място с победа и равен.

За победителите на терена като титуляр започна една от звездните летни покупки - Карим Бензема, който обаче не успя да се отчете с попадение. В началния състав за домакините бяха още други звезди като Н'Голо Канте и Фабиньо. Жота пък стартира на пейката и се включи в игра в 75-ата минута, влизайки на мястото на Игор Коронадо.

Следващият мач на Бензема и компания е само след пет дни на 24-и август (четвъртък) и е гостуване на тима на Ал-Рияд.

Снимка: Ittihad Club/ Instagam