Щутгарт стартира вихрено

Миналия сезон беше тежък за Щутгарт и тимът запази мястото си в Бундеслигата след плейоф. На старта на новата кампания “швабите” показаха, че нямат намерение да си създават подобни проблеми. Тимът на Себастиан Хьонес разби Бохум с 5:0, въпреки че се раздели с капитана си Ватару Ендо преди няколко дни.

След равностойно начало домакините започнаха да доминират и в 18-ата минута поведоха с гол на Серу Гираси, който бе изведен от Ито и се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле. Дан-Аксел Задагу удвои аванса на Щутгарт в 38-ата минута след удар с глава.

“Швабите” продължаха да държат инициативата и след почивката, а интригата приключи след час игра, когато Силас Мвумпа направи резултата 3:0. Седем минути по-късно конгоанецът се разписа отново, този път след центриране на Стенцел. Гираси също се отчете с два гола, след като отбеляза петото попадение в 77-ата минута.

Снимки: Imago