Здрав бой прекъсна Марибор - Фенербахче, турският тим си тръгна щастлив

Фенербахче се класира за плейофния кръг в Лигата на конференциите след втора убедителна победа над Марибор - този път с 3:0 като гост. Преди седмица турският колос беше спечелил с 3:1.

Двубоят в Словения обаче беше белязан от поредните проблеми с футболни хулигани. През второто полувреме срещата беше спряна за около 25 минути заради сбиване между фенове на двата тима и последвала намеса на полицията.

Гол на Ирфан Кахведжъ в 17-ата минута като че ли сложи край на надеждите на играчите на Марибор за продължаване напред, а на всичко отгоре малко по-късно през това първо полувреме те пропуснаха и дузпа.

След паузата в главни герои се превърнаха запалянковците. Фенове на Олимпия, изпълняващи ролята на стюарди в зоната пред сектора на турските привърженици, откраднаха едно от знамената на турската агитка. Това породи ответен отговор, прераснал в преследване и бой по трибуните. Намесата на полицията включваше употреба на сълзотворен газ, а гостуващите фенове бяха изведени от стадиона.

Междувременно главният съдия беше спрял мача от мерки за безопасност. В крайна сметка, след около половин час, редът беше възстановен и срещата беше подновена.

До края последваха още два гола на сметката на Фенербахче, реализирани от Себастиан Шимански (77’) и новото попълнение Душан Тадич (79’).

В плейофа за място в групите на турнира “фенерите” ги очаква Твенте. Марибор пък беше дотук с участието си в Европа.