Хекен не показа милост срещу шампиона на Литва

Хекен разгроми с 5:0 Жалгирис в среща-реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа. По този начин шведският тим се класира за плейофите на турнира, а за гостите от Литва остана утехата, че ще имат шанс да стигнат до груповата фаза на Лигата на конференциите.

Хекен показа, че е по-класният отбор още преди седмица във Вилнюс, когато се наложи с 3:1. Пред своя публика първенецът на Швеция нямаше никакви проблеми и отправи цели 14 точни изстрела към вратата на противника. До почивката обаче домакините вкараха само един гол, дело Сърджан Хръстич в 28-ата минута.

През второто полувреме над всички на терена беше нападателят на Хекен Ибрахим Садик. В 56-ата минута той асистира на Самуел Густафсон, който покачи на 2:0, в 63-ата сам направи резултата класически, а в 73-ата реализира дузпа. Убедителния успех на домакините оформи резервата Момоду Сонко в последните секунди.

В плейофите за влизане в групите на Лига Европа Хекен ще премери сили с Абърдийн.