Късен гол и драма с дузпи помогнаха на Панатинайкос да отстрани Марсилия

Френският бронзов медалист Марсилия отново показа колебания срещу гръцкия вицешампион Панатинайкос и отпадна от третия кръг на квалификациите в Шампионската след успех с 2:1 в редовното време и загуба с 3:5 след изпълнения на дузпи. И двете попадения за домакините отбеляза Пиер - Емерик Обамеянг (2', 45'+1'), докато за гърците се разписа Фотис Йоанидис от дузпа (90+9').

След перфектно изиграно първо полувреме, играчите от Южна Франция се оттеглиха на почивката с два гола преднина. След по-малко от 120 секунди Пиер-Емерик Обамеянг получи извеждащо подаване от Исмаила Сар и нападателят на домакините остана очи в очи със стража Алберто Бриньоли, за да открие резултата. В добавеното време на първата част жонатан Клаус центрира в наказателното поле и намери Пиер-Емерик Обамеянг (Марсилия), който овладя топката и я изстреля в долния десен ъгъл, с което и бе осъществен пълният обрат в общия резултат.

След почивката французите решиха, че са спечелили мача и създадоха едва четири голови положения. За сметка на това техните съперници натиснаха в заключителните минути и след три точни удара получиха правото да изпълнят дузпа дълбоко в добавеното време. Зад топката застана 23-годишният Фотис Йоанидис, който не се поколеба и прати срещата в две продължения по 15 минути.

В допълнителното време Витор Оливейра от домакините в 110-ата минута прати топката в противниковата врата, но съдията отмени гола след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR. След това двата отбора не успяха да си вкарат нови редовни голове и срещата премина в етап на изпълнение на дузпи.

При изпълнението на 11-метровите наказателни удари Фотис Йоанидис, Бернард, Ласло Клайнхайслер, Себастиан Паласиос и Филип Младенович вкараха за Панатинайкос. Точни за Марсилия пък бяха Жордан Верету, Исмаила Сар и Виктор, но пропуска на Матео Гендузи натежа и прати празненствата към гръцката столица.

За място в груповата фаза на най-престижния турнир на Стария континент играчите на Панатинайкос ще спорят с коравия тим на Брага, който разби с 4:1 и 3:0 тима на ТСЦ Бачка Топола.

Снимки: Imago