Борис Станков и Никола Бушняков в студио "Дерби": "Скачени съдове" ли са Левски и ЦСКА-София

Спарта (Прага) и Мартин Минчев аут от ШЛ след голова фиеста и дузпи срещу ФК Копенхаген

Отборите на Спарта (Прага) и ФК Копенхаген изиграха още един оспорван мач от третия кръг на квалификациите на Шампионската лига. Двата тима направиха зрелищно равенство 3:3 след 120 минути игра, като всичко се реши след изпълнение на дузпи, при които гостите от Дания стигнаха до финалния успех с 4:2.

Българинът Мартин Минчев не бе сред титулярите и влезе в игра в 94-ата минута, като остана до края на терена, но не можа да изпълни наказателен удар.

Първи да ударят имаха късмета датчаните, които поведоха в резултата след по-малко от 60 секунди. След около час игра домакините от Чехия също пратиха топката в мрежата на съперника, но празненствата им бяха прекратени скоро. Съдията отказа да покаже центъра, защото след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR бе констатирано нарушение в атака и попадението не бе признато.

Все пак футболистите на Спарта (Прага) демонстрираха висок дух и стигнаха до равенството 10 минути преди края на редовното време, когато Велко Бирманчевич възстанови паритета.

В двете продължения по 15 минути двата отбора се развихриха и за отрицателно време сътвориха голово шоу. В изтичащите минути на първата допълнителна част Казим Лачи осъществи пълния обрат за чехит, който обаче продължи само 180 секунди и Виктор Клаесон възстанови равенството преди кратката почивка.

След подновяването на играта домакините отново поведоха, като този път се разписа Виктор Олатунджи, но по подобие на първото продължение съвсем скоро Виктор Клаесон изравни.

До края не паднаха нови попадения, а и играчите на двата отбора вече бяха прекалено изморени, за да продължат головата фиеста и оставиха силите си за дузпите.

При 11-метровите наказателни удари гостите показаха по-здрави нерви и надиграха своя съперник с 4:2. За победителите се разписаха Кевин Дикс, Виктор Клаесон, Николай Бойлесен и Рууни Барджи. За чехите пък точни бяха Казим Лачи и Николай Бойлесен, но пропуските на Ладислав Крейчи II и Асгер Сьоренсен натежаха и дариха победата на ФК Копенхаген.

За място в груповата фаза на “турнира на богатите” датчаните ще спорят с полския шампион Ракув, докато Минчев и компания ще пробват да преодолеят тима на Арис (Лимасол) и да се класират за същинската фаза от второто по значимост състезание на УЕФА - Лига Европа.