Кьолн преодоля Оснабрюк след продължения

Кьолн се измъчи с втородивизионния Оснабрюк, но все пак се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия. "Козлите" постигнаха победа с 3:1 след продължения, въпреки че в големи периоди от мача отстъпваха на съперника си, който взе само точка от първите два кръга във Втора Бундеслига.

Бено Шмитц беше точен за Кьолн в 43-ата минута, а през второто полувреме Оснабрюк упражни сериозен натиск и в 73-ата минута получи дузпа. Хараламбос Макридис пропусна от бялата точка, но при добавката не сбърка - 1:1. Домакините имаха и други положения, от които не се възползваха.

В началото на първото продължение Саргис Адамян се оказа забравен на далечната греда и отбеляза втори гол за "козлите". Точка на спора сложи Юлиан Шабо в 96-ата минута след асистенция на Матиас Олесен.