Хамбургер прескочи първия кръг на Купата след сериозна доза драматизъм, седем гола и попадение в края на второто продължение

Хамбургер бе на прага на сериозен провал, но в крайна сметка успя да преодолее първия кръг за Купата на Германия след победа с 4:3 в гостуването си на Ро-Вайс (Есен) след продължения. Попаденията за победителите бяха дело на Бейкъри Джата (37’, 55’), Роберт Глатцел (66’) и Ласло Бенес (117’), а точни за домакините са на сметките на Тобен Мюсел (42’), Муса Думбуя (57’) и Лукас Брюм (83’).

Гостите успяха да поведат в 37-ата минута, когато Джата успя да отнеме топката на левия бранител Бастианс на домакините и откри резултата. Играчите на Есен обаче възстановиха равенството само пет минути по-късно чрез след страхотен изстрел на Мюсел от около 25 метра. Гостите от Хамбург излязоха отново напред 10 минути след началото на втората част след нова грешка в отбрана на домакините. Този път радостта им обаче трая още по-малко - само две минути по-късно Думбуя отново възстанови паритета в двубоя, но този път при 2:2.

Драмата обаче бе далеч от своя край, след като футболистите на Хамбургер отново излязоха напред с 3:2 след корнер чрез Глатцел, но домакините за трети път стигнаха до равенството в 83-ата минута чрез Лукас Брюм и по този начин вкараха двубоя в продължения. Хамбургер все пак успя да стигне до победен гол в самия край на продълженията, когато може би играчът им в най-добра форма Лукас Бюм се разписа с удар от границата на наказателното поле.

По същото време се изигра и срещата между Рощокер и Хаденхайм, но тя бе напълно лишена от интрига, а гостите спечелиха със забележителното 8:0.