Без победител в битката за Русе

1:1 приключи русенското дерби между Дунав II и Локомотив. Срещата е от първия кръг на Североизточната Трета лига. Стана хубав мач, в който имаше всичко. Бисер Георгиев пропусна на два пъти до 6-ата минута да вкара за „железничарите“. След още толкова време, топката спря в мрежата на Локомотив. Там я насочи Радослав Великов след пас от фланга. Селекцията на Свилен Касабов се активизира, натисна, но до почивката нищо не се промени. Четвърт час след нея Дани Братоев беше спрян с нарушение и сам реализира дузпата на окончателното 1:1. Локомотивци тръгнаха да търсят обрат. В 71-ата минута обаче, двама от бранителите им не успяха да се справят с нападател на Дунав и единия – Живко Парашкевов го фаулира, за което беше отстранен с червен картон. Дори и в намален състав футболистите на Локо опитаха да вкарат второ попадение, но усилията им се оказаха напразни.