Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 5:0

Локо (Русе) пропусна да разгроми румънци

Локомотив (Русе) победи гостуващия Глория (Комана, Румъния) с 2:1 в приятелска среща. Селекцията на Свилен Касабов пропусна да разгроми съперника, който завърши контролата с три червени картона. На местата на отстранените влязоха техни съотборници. Само до почивката „железничарите“ пропиляха шест възможности за гол. Млади момчета пусна в игра Касабов през второто полувреме. Гостите разчитаха на контраатаки и при една от тях откриха резултата в 60-ата минута. Отговорът на локомотивци беше удар в гредата от фаул, изпълнен от Бисер Георгиев. Именно той изравни резултата в 71-ата минута, когато вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Дани Братоев проби отляво, навърза няколко противникови бранители и реализира победното попадение, десетина минути преди края.