Черно море прегази Славия и продължи с безгрешния си поход в елита

Отборът на Черно море постигна четвърта поредна победа в efbet Лига, след като се наложи с 5:1 като гост над Славия в двубой от петия кръг на родния елит. По този начин "моряците" все още нямат загуба през новия сезон и се намират на върха в класирането, където е и отборът на Локо (Пд). Още в 4-ата минута Матеус Машадо откри, а малко по-късно отново той вкара и втори гол (22'). Към края на първата част столичани върнаха едно попадение след автогол на Пабло Гарсия (37'), но в 63-ата минута испанецът се реваншира за грешката си и вкара от дузпа. В последните минути на мача пък Алекс Фернандес вкара хубав гол (90'), а малко преди това Иван Минчев от домакините бе получил червен картон (86'). В 95-ата миунта Исмаил Иса оформи крайния резултат.

Двубоят започна по перфектен начин за гостите, които още в 4-ата минута откриха резултата. След разиграване между защитниците на Славия Венцислав Керчев се опита да върне назад към вратаря Кръстев, но пасът му се оказа прекалено слаб. Матеус Машадо безпроблемно отне топката, напредна и останал очи в очи със стража не сбърка - 0:1.

След попадението на варненци двубоят продължи да се играе при не много високо темпо. Постепенно с течение на времето домакините започнаха да поглеждат по-често към вратата на гостите, но така и не организираха нещо опасно.

Така обаче се стигна до 22-ата минута, когато Черно море нанесе втория си удар в срещата. Машадо изведе Александър Василев с хубав пас, а българинът стреля добре. Кръстев успя да избие, но Машадо изпревари Виктор Генев и направи добавка, за да вкара в опразнената врата на Славия за 0:2.

В 33-ата минута Иван Дюлгеров трябваше да се намесва след далечен удар на Йон Бакеро, но вратарят на "моряците" улови без проблем. След тази ситуация последваха силни минути за Славия, която натисна в опита си да върне едно попадение. Така се стигна до 37-ата, когато Галин Иванов се измъкна добре от защитата на Черно море и получи хубаво подаване от Иван Минчев. Капитанът на "белите" центрира към наказателното поле, а там настана разбъркване и топката попадна във вратата на варненци. Първоначално не се разбра дали Виктор Генев засече или футболист на гостите игра последен с топката. В крайна сметка попадението бе писано на името на Пабло Гарсия като автогол.

След голът, който отбеляза, тимът от столицата имаше още няколко положения, които обаче не затрудниха вратаря на Черно море. Така гостите се оттеглиха с гол аванс на почивката.

34 Славия 1:5 Черно море

Само 30 секунди след подновяването на второто полувреме влезлият като резерва Алекс Фернандес можеше да вкара трети гол. Офанзивният футболист бе останал на удобна позиция право срещу Кръстев, но вратарят на Славия се справи добре и изби. Малко по-късно "моряците" удариха и греда, след като Живко Атанасов засече с глава центриране на Сула.

В 60-ата минута при една от атаките на Черно море Матеус Машадо пое добре в наказателното поле, преодоля Виктор Генев и бе напът да излезе на добра позиция за изстрел към вратата. Точно тогава обаче защитникът на Славия го препъна и нападателят на "моряците" се строполи на земята. Първоначално Георги Кабаков не посочи бялата точка, но след разглеждане на ситуация с ВАР главният рефер промени решението си. С изпълнението се нагърби Пабло Гарсия, който прати вратаря в грешния ъгъл и реализира за 1:3.

След нови минути, в които не се случи нищо интересно се стигна до 81-ата. Тогава Ертан Томбак отправи хубаво и остро центриране отдясно, което попадна право на крака на Владимир Николов. На няколко сантиметра от голлиняита обаче нападателят пропусна и прати кълбото високо над напречната греда.

В 86-ата минута Иван Минчев получи втори жълт картон заради нарушение срещу Мезир Сула. Така в заключителните минути Славия остана с 10 души на терена и сякаш вече всичко бе решено.

В 90-ата минута Алекс Фернандес вкара четвърто попадение за Черно море. Футболистът на варненския тим реализира красив гол, след като от дистанция с топовен изстрел прокара топката покрай Николай Кръстев.

Секунди преди края пък хубаво центриране отдясно бе засечено от влезлия като резерва Исмаил Иса. Бившият национал бе оставен непокрит в наказателното поле на Славия и с глава оформи крайния резултат.

С тази победа Черно море оглавява класирането с актив от 13 точки, колкото има и отборът на Локо (Пд), но варненци са с повече вкарани попадения в елита. Славия от своя страна вече 3 поредни двубоя нямат победа и са с едва 4 точки на 11-ата позиция.

СЛАВИЯ 1:5 ЧЕРНО МОРЕ

0:1 Матеус Машадо (4)
0:2 Матеус Машадо (22)
1:2 Пабло Гарсия (37) - авт.
1:3 Пабло Гарсия (63) - д.
1:4 Алекс Фернандес (90)
1:5 Исмаил Иса (95)

Стартови състави:

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 27. Емил Маринов, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 23. Денислав Александров, 73. Иван Минчев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 7. Йон Бакеро;

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 10. Велислав Василев, 8. Мезир Сула, 7. Матеус Машадо.