Криза в ЦСКА - София! "Червените" загубиха точки на "Армията"

ЦСКА - София загуби две точки на стадион "Българска армия". Отборът на Нестор Ел Маестро завърши 1:1 със Славия в двуостър мач от efbet Лига, в който имаше много положения. В 76-ата минута капитанът на "белите" Галин Иванов откри резултата с удар отблизо. Лазар Туфегджич изравни с глава в 82-ата минута, но "червените" не успяха да достигнат до обрат.

Наставникът на домакините, за когото това ще бъде втори мач начело на тима, откакто се завърна в Борисовата градина, направи четири промени спрямо срещата в Румъния със Сепси. От единайсеторката на "червените" липсваха Иван Турицов, Сейни Санянг, Енес Махмутович и Марселино Кареaсо. Ел Маестро започна катастрофално втория си период в клуба от "Армията" - 0:4 и отпадане от Лига на конференциите.

Сръбският специалист промени и системата на игра: на "Сепси Арена" той започна с 3-5-2, докато сега разположи своя отбор в 4-2-3-1, с Дюкенс Назон на върха на атаката.

23 ЦСКА - София 1:1 Славия

Двубоят започна с лек натиск на "червените" и още в четвъртата минута Станислав Шопов се размина с топката в близост до голлинията на гостите. След 120 секунди Дюкенс Назон изведе Матиас Фаетон сам срещу Николай Кръстев, последва изстрел на нападателя, но вратарят на "белите" направи добро спасяване.

Първата добра възможност за Славия се откри пред капитана Галин Иванов в 20-ата минута, но Густаво Бусато успя да парира удара на любимеца на "белите" фенове. В 32-ата минута Галин Иванов и Йон Бакеро не успяха да засекат центриране на Ертан Томбак пред вратарското поле на ЦСКА - София.

В 38-ата минута Джонатан Линдсет прати снаряд към рамката на Николай Кръстев, но топката разтресе горната греда и норвежкият полузащитник на "червените" се размина със страхотен гол.

Втората част започна при равностойна игра, като в дълъг период сериозни положенията пред двете врати липсваха. В средата на полувремето Ертан Томбак се откъсна опасно отдясно, но стреля покрай вратата на Густаво Бусато. Скоро след това резервата Лазар Туфегджич пропусна уникална възможност за гол на сантиметри пред голлинията на гостите. С отлична изява се отличи Николай Кръстев, който в рамките на няколко секунди спаси два удара на сръбския халф на ЦСКА - София.

В 76-ата минута Людовик Соарес намери Галин Иванов в наказателното поле и пред погледите на всички от отбраната на "червените" бившият национал на България намери мрежата - 1:0 за Славия на "Армията"! Малко след това Емил Стоев можеше да вкара втори гол в мрежата на Густаво Бусато, но този път топката беше изчистена малко преди голлинията.

В 82-ата минута Лазар Туфегджич изравни с чудесен удар с глава, дошъл след меко центриране на Тобиас Хайнц - 1:1 и надежди за домакините да постигнат обрат. Последваха силни минути на "червените" и натиск в посока рамката на Кръстев. В 90-ата минута Хайнц шутира опасно, но топката мина на сантиметри от вратата. След две минути Назон не намери мрежата по диагонала.

Ел Маестро: Всички критики са обосновани! Ще отнеме време да сме там, където искаме

Така вицешампионите загубиха нови точки, след като стартираха шампионата с реми в Пазарджик. Ел Маестро пък продължава да няма победа начело на "червените". В следващия кръг ЦСКА - София гостува на Лудогорец в Разград. Славия пък приема Черно море на стадион "Александър Шаламанов".