Гент разпиля Погон (Шчечин) и вече се вижда в плейофите на ЛК

Отборът на Гент отнесе тим на Погон (Шчечин) с 5:0 в първия мач от третия кръг на квалификациите на Лигата на конференциите и направи решителна стъпка към участието си в плейофите на турнира.

Белгийците решиха всичко още през първото полувреме на двубоя, когато по два гола отбелязаха Гифт Орбан (13’, 35’) и Юго Квайперс (40’, 45’). След почивката домакините бяха една идея по-пестеливи, като стигнаха до още един гол, отбелязан от Орбан (64’), който съумя да оформи своя хеттрик.

Реваншът в Полша е следващата седмица на 17-и август (четвъртък) от 19:00 българско време.

Снимка: KAA Gent/ Twitter