Щурм (Грац) си изпати от офанзивната мощ на ПСВ Айндховен

ПСВ Айндховен е много близо до плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Нидерландският гранд разгроми с 4:1 Щурм (Грац) в първа среща от третия квалификационен кръг и е абсолютен фаворит преди реванша. Люк де Йонг отбеляза два гола в своя мач номер 100 в евротурнирите, а другите попадения за "филипсите" реализираха Исаак Бабади и Ибрахим Сангаре. За гостите от Австрия точен беше Йон-Горенц Станкович.

ПСВ влезе в мача с повишено самочувствие, след като преди няколко дни победи Фейенорд и спечели Суперкупата на Нидерландия. Отборът на Петер Бош започна силно и много бързо стигна до гол. Точен в 4-ата минута беше Исаак Бабади. 18-годишният талант получи топката на границата на наказателното поле от Йохан Бакайоко и с прецизен удар я насочи в мрежата.

Попадението още повече ентусиазира домакините. Малко не достигна на Патрик ван Аанхолт да вкара втори гол във вратата на Кел Схерпен, но това направи Люк де Йонг в 22-ата минута, а Бакайоко отново имаше голяма заслуга. Крилото на "филипсите" напредна отдясно и центрира на главата на Де Йонг, който отклони към далечната греда за 2:0.

"Филипсите" се забавляваха с объркания си съперник и не мина много време, преди резултатът да стане класически. Схерпен отрази удар на Ноа Ланг, но Люк де Йонг се оказа на точното място и отблизо реализира втория си гол. В 40-ата минута Станкович върна едно попадение след центриране от корнер. Секунди по-късно Ван Анхолт можеше да се реваншира за това, че изпусна словенския защитник и да върне солидния аванс на ПСВ Айндховен. Опитният бранител прати топката във вратата на австрийците, но радостта му беше спряна от флага за засада.

След почивката интересните ситуации пред дветв врати не бяха толкова много, но Ван Аанхолт продължи да тормози отбраната на Щурм, която нямаше отговор за постоянните му набези по левия фланг. Де Йонг се размина с хеттрика заради отлично спасяване на Схерпен, а Бабади пропусна от удобна позиция.

Все пак, ПСВ стигна до четвърти гол, който до голяма степен преодпределя крайния победител в двойката. Разписа се Ибрахим Сангаре в 73-ата минута с глава. Халфът на нидерландския тим засече с глава центриране от статично положение на Джоуи Веерман и не остави никакъв шанс за реакция на Схерпен.

В заключителните минути домакините се оптуснаха и Щурм можеше да направи загубата си по-почетна, но Хорват на два пъти стреля неточно. Защитникът на ПСВ Джордан Тезе също отправи опасен удар малко преди последния съдийски сигнал.