БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Лестър с обрат при завръщането си в Чемпиъншип

Лестър изигра първия си мач в Чемпиъншип от девет години. “Лисиците” спечелиха с 2:1 домакинството си на Ковънтри след късен обрат. Срещата бе успешен дебют за новия наставник на тима Енцо Мареска.

Кайл Макфадзин откри резултата в полза на гостите в началото на второто полувреме. Киърнън Дюсбъри-Хол изравни в 77-ата минута, а 10 минути по-късно той отново се разписа и донесе победата на Лестър.

Вратарят Матс Хермансен, Хари Уинкс и Стефи Мавидиди дебютираха за “лисиците”, които са с променен облик след изпадането и напускането на играчи като Джеймс Мадисън и Харви Барнс. В тима обаче личаха познати имена в лицето на Ндиди и Варди. Ковънтри имаше предимство през първата част и създаде положения, но така и не успя да стигне до гол. Те откриха в началото на втората част, а след това пропуснаха нови положения, за което бяха наказани в края.

Снимки: Imago