Рекордната покупка на ПСВ Айндховен донесе рекордна Суперкупа на "филипсите"

ПСВ Айндховен завоюва Суперкупата на Нидерландия, след като победи с 1:0 шампиона Фейенорд. Единственото попадение в двубоя отбеляза Ноа Ланг в 79-ата минута. Юношата на Аякс беше привлечен това лято от Брюж за рекордните в историята на "филипсите" 15 млн. евро и веднага започна да изплаща похарчените за него пари.

Съперниците изиграха равностоен мач, с много положения и пред двете врати. Фейенорд имаше подкрепата на феновете на "Де Кайп", но ПСВ беше тимът, който по-продължително контролираше топката. В началото на второто полувреме съдията отмени два гола за две минути, съответно на Игор Пайшао и Исаак Бабади.

Десетина минути преди края на редовното време дълъг извеждащ пас завари неподдготвена защитата на Фейенорд, а Исмаел Сайбари поднесе топката на крака на Ланг, който не сбърка. В оставащото време имаше няколко статични положения, от които Фейенорд не се възползва.

ПСВ спечели трофея на името на легендата Йохан Кройф за рекорден 14-и път в историята си. Това е и първото значимо отличие в кариерата на новия наставник на "филипсите" Петер Бош.