Астън Вила разби Лацио в контрола

Астън Вила победи Лацио с класическото 3:0 в контролна среща, играна в Уолсол на "Паунленд Бескот Стейдиъм". Бирмингамци бяха по-добрият тим на терена и можеха да спечелят дори още по-убедително. С този успех те сложиха край на победната серия на "орлите" в летните контроли до момента.

Англичаните можеха да открият резултата още в 14-тата минута, когато получиха дузпа за нарушение на Алесио Романьоли срещу Бубакар Камара, но ударът на Оли Уоткинс от бялата точка бе спасен от вратаря Проведел.

Все пак Уоткинс се реваншира в 36-ата минута, когато нахлу в наказателното поле отляво, направи финт и стреля във вратата за 1:0.

Вторият гол за "виланите" падна в 58-ата минута, когато Джон МакГин се разписа с диагонален шут от границата на наказателното поле.

Крайното 3:0 пък бе оформено от Марио Фуентес в 85-ата минута, който засече топката в собствената си врата след остро центриране по земя отляво на Себ Ревън.

Следващата проверка на Астън Вила е срещу Валенсия на 5 август, докато Лацио ще играе с Жирона ден по-късно.