Сервет оцеля с човек по-малко и елиминира Генк след дузпи

Швейцарския вицешампион Сервет сътвори малко чудо и отстрани Генк в реванша между двата тима. Това се случи след изпълнение на дузпи, но и преди това мачът бе доста драматичен и завърши при резултат 2:2. Впечатляващото в случая бе, че гостите играха с човек по-малко почти цял мач, като Енцо Кривели бе изгонен още в 5-ата минута, но въпреки това те показаха мъжество и успяха да стигнат до крайния успех.

Мачът тръгна ужасно за Сервет, като още в 5-ата минута Кривели извърши грубо нарушение. Първоначално съдията му даде само жълт картон, но след намесата на ВАР бе преценено, че картонът трябва да е червен и той напусна рано-рано терена.

В 26-ата минута ситуацията стана още по-лоша за гостите. Бившият защитник на ЦСКА - София Брадли Мазику извърши нарушение за дузпа, а Майк Ндайишимийе реализира от бялата точка за 1:0.

В 36-ата минута обаче швейцарците се върнаха в мача след удар от фаул на Тимоте Коня, който рикошира в защитник и излъга вратаря за 1:1.

Генк обаче отново си върна преднината в 51-ата минута след попадение на Толуваласе Арокодаре, но и този път Сервет успя да реагира и да изравни в 63-тата минута чрез Крис Бедиа за 2:2, като този резултат се запази до края на редовните 90 минути.

Първата среща бе завършила 1:1, така че се наложи да се играят продължения, в които не паднаха голове и се наложи дузпи да определят победителя. При тях гостите показаха повече самочувствие и не сгрешиха нито веднъж от бялата точка, докато двама от първите трима изпълнители на Генк сбъркаха, което се оказа и фатално за крайното 4:1 в полза на Сервет.

Така швейцарският тим продължава напред в турнира, където го очаква шотландския Рейнджърс. Генк пък отпада от надпреварата и отива в третия кръг на Лига Европа, където ще има за съперник Олимпиакос.

Снимки: Imago