Марица надви Спортист в Пловдив и записа втора победа от началото на сезона

Марица (Пловдив) надви с 3:1 у дома Спортист (Своге) в последния двубой от третия кръг на Втора лига. Двата тима изиграха атрактивен мач, в който имаше положения и пред двете врати. В крайна сметка след силно второ полувреме домакините бяха тези, които се поздравиха с успеха и добавиха нови три точки към актива си. В герои за пловдивчани се превърнаха Веселин Марчев и Станислав Маламов, които вкараха попаденията в срещата и направиха по една асистенция един към друг. Първо Марчев откри в 14-ата минута след хубав удар с глава, но Александър Бастунов изравни в 37-ата. През втората част Маламов се разписа (69’), а ново попадение на Марчев оформи крайния резултат.

Двубоят започна мудно, като двата тима сякаш се опознаваха през първите минути, отколкото да си организират опасни положения. В 14-ата минута обаче домакините откриха след хубава атака. Станислав Маламов направи добър пробив отляво с няколко добри финта и центрира в наказателното поле. Там Веселин Марчев надскочи защитата на Спортист и с хубав удар с глава реализира за 1:0.

След попадението на пловдивчани “сините” от Своге се опитаха да бъдат по-активни и да изнесат топката напред с надеждата да успеят да организират нещо опасно в атака. Въпреки усилията обаче Илия Николов не беше застрашен много и не трябваше да се намесва.

В крайна сметка се стигна до 36-ата минута, когато вратарят на Марица трябваше да избива удар на Живков. В последвалия корнер центрираната топката мина под краката на Чиликов и стигна до нахлуващия Александър Бастунов, който с добър шут от малко след границата на наказателното поле разпечата вратата на “пиратите” - 1:1.

След изравнителното попадение “шоколадите” натиснаха още повече своя противник и на няколко пъти можеха да вкарат и второ попадение. В последните минути на първото полувреме пък домакините също имаха положение, след като получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция, но изълнението беше неточно. Така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:1.

В първите минути на второто полувреме Марица се втурна в търсене на второ попадение и направи няколко добри атаки. В 46-ата минута след изпълнение на корнер Валери Домовчийски стреля от воле от близка дистанция, но топката се отклони в гърба на защитник на Спортист. Така тя стигна до футболист на домакините, който нанесе удар с глава, но от голлинията Бастунов изби.

Двата тима продължиха с бързия футбол и атаките и през следващите минути, в които положения имаше и пред двете врати. В 62-ата минута Иван Гошев трябваше да се намесва след хубав удар на Маламов от пряк свободен удар. 4 минути по-късно ново хубаво изпълнение на Свилен Щерев отново от пряк свободен удар, но този път централно срещу вратата, срещна съпротивата на вратаря на Спортист, който показа рефлекс и изби в корнер.

В 69-ата минута резултатът стана 2:1. Веселин Марчев пусна прекрасен извеждащ пас по въздуха към Станислав Маламов. Крилото пое добре, успя да се справи със защитник на “шоколадите”, смени посоката и с добър шут реализира за второ попадение във вратата на Гошев.

Малко по-късно Щерев получи пас наляво и с добро изпълнение прехвърли вратаря на Спортист. За негово нещастие обаче кълбото кацна на напречната греда. В 76-ата минута Гошев трябваше да се намесва след ново великолепно изпълнение на Щерев от пряк свободен удар.

След по-спокойни следващи минути се стигна до 89-ата, когато домакините сложиха точка на спора. Веселин Марчев се възползва от грешка в изнасянето на топката от Спортист и с помощта на Олджай Алиев отне в близост до границата на наказателното поле. Авторът на първото попадение стреля по прекрасен начин от границата на пеналтерията и вкара за 3:1.

С тези три точки домакините вече имат 6 в актива си и се изравняват със Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 II. Спортист от своя страна е с 3 и засега е в долната половина на таблицата.

МАРИЦА 3:1 СПОРТИСТ

1:0 Веселин Марчев (14)
1:1 Александър Бастунов (37)
2:1 Станислав Маламов (69)
3:1 Веселин Марчев (89)

Стартови състави:

Марица: 86. Илия Николов, 19. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 4. Мирослав Пушкаров, 23. Соломон Джеймс, 77. Стефан Попов, 24. Ифеани Дейвид, 10. Веселин Марчев, 21. Станислав Маламов, 9. Георги Трифонов, 17. Валери Домовчийски;

Спортист: 1. Иван Гошев, 7. Мартин Сандов, 22. Павлин Чиликов, 88. Лионел Самба, 79. Владимир Сиромахов, 21. Александър Бастунов, 17. Мартин Кръстев, 8. Иван Аврамов, 9. Радослав Живков, 10. Владимир Семерджиев, 11. Калоян Стефанов.

Снимки: Startphoto