Хайдук зарадва препълнения “Полюд”

Хайдук (Сплит) спечели първото си домакинство за сезона в хърватското първенство. “Белите” надвиха с 1:0 гостуващия Риека и заедно с Осиек оглавяват класирането след втория кръг с пълен актив от 6 точки.

Преди седмица Хайдук повали шампиона Динамо (Загреб) и днес феновете на тима изпълниха “Полюд” за ядранското дерби. Риека можеше да поведе още във 2-ата минута, но силният удар на Тони Фрик срещна гредата. До края съставът, воден от бившия халф на ЦСКА Сергей Якирович, така и не отправи точен изстрел.

Хайдук повали Динамо (Загреб) на "Максимир"

Марко Ливая на няколко пъти се размина с гола, а ключовият момент в двубоя дойде в 50-ата минута. Тогава центриране от корнер доведо до разбъркване пред вратата на Риека и още една греда, а Рокас Пукщас се оказа на точното място и подложи крак, за да осигури трите точки на Хайдук.