Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

ЦСКА 1948 заслужаваше повече, но загуби от ФКСБ

Отборът на ЦСКА 1948 с 0:1 загуби от ФКСБ в първия мач между двата тима от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Единственото попадение бе дело на Флоринел Коман в средата на първата част.

23 ЦСКА 1948 0:1 ФКСБ

"Червените" могат да съжаляват, че не взеха нещо от срещата, защото през целия мач двата тима действаха равностойно, а през втората част българите бяха по-активният тим на терена. Така или иначе румънците показаха, че са по-опитният тим на европейска сцена и без да надиграват съперника си взеха удобен аванс преди реванша в Букурещ.

Наставникът на “червените” Атанас Рибарски заложи на вратата на Даниел Наумов, а пред него в защита - Ерденис Гурища, Симеон Петров, Елитон и Мики Орачев. В халфовата линия, където липсваше капитанът Ивайло Чочев, действаха Реян Даскалов и Емил Ценов. Пред тях бе Стоян Стоичков, а по фланговете Георги Русев и Педриньо. На върха на атаката действаше Видар Кяртансон.

Гостите водени от наставника Елиас Хараламбус започнаха в състав Щефан Тарновану и пред него Ристо Радунович, Денис Харуц, Джойским Дава и Овидиу Попеску. В полузащитата бяха капитанът Дариус Олару, Адриан Шут и Александру Балуца. В предни позиции се разчиташе на Флоринел Коман, Андрей Кордеа и Андреа Кампаньо

В първите минути на срещата двата тима действаха равностойно. Гостите пробваха на два пъти да застрашат Наумов от дистанция, но стражът внимаваше и нямаше особени проблеми с отразяването на ударите.

В 27-ата минута обаче гостите излязоха напред в резултата. Тогава капитанът Олару пробва диагонален удар, който не предвещаваше кой знае каква опасност, но Наумов не се намеси по най-добрия начин и изби топката на пътя на Коман, който без да се бави я прати в опразнената врата.

Десетина минути домакините създадоха опасност, която можеше да доведе до изравняване. Педриньо се пребори за една топка със защитник на румънците и пробва да намери Кяртансон в наказателното поле, но малко не достигна на исландеца да засече кълбото във вратата.

В края на първата част и началото на втората ситуацията на терена бе равностойна и без особени положения пред двете врати.

В 65-ата минута дойде най-чистата ситуация за ЦСКА 1948. Кяртансон успя да подаде топката на влезлия като резерва Антонио Вутов, който напредна в наказателното поле и залъга двама защитници преди да стреля, но вратарят Тарновану успя да избие.

Двадесетина минути преди края на мача срещата бе прекъсната. Два токови удара повлияха на осветеността на стадион "Васил Левски и реферът Лука Пайрето реши да спре играха. След консултация с двата щаба бе решено, че двубоят може да продължи дори и при намалено осветление.

В 89-ата минута Талис се оказа на добра позиция в наказателното поле и стреля, но стражът на румънците бе на мястото си и спаси. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.

Така ЦСКА 1948 загуби от румънския гранд. ФКСБ обаче не показа, че превъзхожда особено много българите, така че шансовете за реванша в Букурещ остават.

ЦСКА 1948 0:1 ФКСБ
0:1 Коман (27)

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 24. Гурища, 87. Петров, 5. Елитон, 4. Орачев, 22. Даскалов, 21. Ценов, 10. Русев, 13. Стоичков, 8. Педриньо, 9. Кяртансон

ФКСБ: 32. Тарновану, 33. Радунович, 6. Харуц, 5. Дава, 23. Попеску, 27. Олару, 8. Шут, 25, Балуца, 7. Коман, 98. Кордеа, 9. Кампаньо

СЪДИЯ: Лука Пайрето
СТАДИОН: "Васил Левски", София
НАЧАЛО: 20:30 часа

Снимки: Борислав Цветанов