Марибор избегна ранно отпадане от Европа

Славният от близкото минало тим на Марибор, който не рядко стигаше до груповата фаза на европейските клубни турнири и играеше на най-високо ниво срещу отбори като Тотнъм, Челси, Ливърпул и Севиля, днес бе напът да отпадне от състезанията на Стария континент още на старта на кампанията си. Словенците стигнаха до измъчена победа с 2:1 при гостуването си на Биркиркара от Малта в срещата реванш от първия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Първият двубой бе завършил при равенство 1:1, а в реванша малтийците поведоха рано в резултата. Янкам Яник отбеляза от дузпа в 19-ата минута и този аванс държа отбора доста дълго време. Нещата се обърнаха на 180 градуса чак в заключителния четвърт час на двубоя. Първо в 80-ата минута Арнел Якупович изравни резултата, а в 88-ата минута Джулиано Скука осъществи пълния обрат.

В следващия кръг от надпреварата Марибор ще срещне тима на Диферданж от Люксембург. В първия мач, който е на 27 юли, словенците гостуват, докато в ответния двубой на 3 август са домакини.

Снимка: NK Maribor/ Facebook