Валентин Илиев: Оставихме душата си на терена и това ни донесе победата

Новият старши треньор на Спартак (Варна) Валентин Илиев остана удовлетворен от представянето на тима в мача с ЦСКА 1948 II от първия кръг на Втора лига. У дома "соколите" спечелиха с 2:1, като това бе официален дебют за Илиев.

Мачът бе очакван с огромен интерес, тъй като противопостави изпадналия от елита Спартак на завършилия на първо място във Втора лига през миналия сезон дублиращ тим на "червените".

Спартак (Вн) и Вальо Илиев потеглиха към efbet Лига с победа над ЦСКА 1948 II

"Ключово за победата е, че играхме като колектив. За мен е чест да работя с хора, които са готови да оставят сърцето си на терена. Първо искам да поздравя отбора, ръководството и всички фенове, казах го и в съблекалнята. Дори и да не бяхме победили, няма как да имам претенции към тези момчета, защото те показаха какво е дух и характер.

Ясно е, че ни трябва време да се сработим и се надявам, че тепърва нещата ще придобият още по-добър вид. Поздравявам ги, че играха като отбор и то срещу много сериозен съперник.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Искам да поздравя и талантливите момчета от ЦСКА 1948, играят добър футбол. Но ние оставихме душата си на терена и това ни донесе победата."

Треньорът добави, че агресията е важен фактор и в двете фази на игра, за да се лиши съперника от време и пространство.

"Имахме шансове още първото полувреме да открием. На почивката казах, че ще имаме още възможности за гол. Радващото е, че след като получихме гол, показахме характер, а не изпаднахме в хаос и не се примирихме да играем за равен дори срещу отбора, който миналата година спечели Втора лига. Но не трябва да изпадаме в крайности. Днес както спечелихме, така можеше да завършим равен или да загубим. Трябва да сме здраво стъпили на земята и да продължаваме да сме задружни и да работим за този клуб така, все едно е наш", заяви наставникът на варненци.