Спартак (Вн) и Вальо Илиев потеглиха към efbet Лига с победа над ЦСКА 1948 II

Спартак (Варна) стартира успешно новия сезон във Втора лига. Момчетата на Валентин Илиев, които ще се целят в завръщане в efbet Лига, удариха с 2:1 миналогодишния победител във втория ешелон - ЦСКА 1948 II, в чийто титулярен състав започна бразилецът Талис. "Соколите" пък започнаха с коренно различен състав спрямо пролетта, когато преследваха спасение в елита - Илиев заложи на 11 българи в единайсеторката си.

Първото полувреме не предложи голове, но след почивката паднаха три такива. Централният нападател на “соколите” Ахмед Ахмедов зарадва публиката на “Коритото” с красив гол с глава в 51-ата минута. След десет минути Мариян Тонев изравни с изстрел отдясно, който се спря в мрежата на “соколите”. Скоро след това Спартак (Варна) получи право да изпълни 11-метров наказателен удар, който беше превърнат в гол с техничен удар от страна на Румен Руменов.