Уест Хам започна живота без Райс с убедителна победа

Уест Хам изигра първата си предсезонна контрола в деня, в който Деклан Райс бе обявен за ново попълнение на Арсенал. “Чуковете” спечелиха с 6:2 срещу австралийски Пърт Глори. Над всички бе Джаръд Боуен, който се отчете с два гола и асистенция.

Отборът на Дейвид Мойс, който заложи на някои от юношите, поведе 70 секунди след началото на срещата след автогол на Дарил Лакман. Лондончани доминираха и Джанлука Скамака удвои аванса им. Италианецът се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Пабло Форналс. Малко по-късно Скамака направи голям пропуск, като прати топката над вратата от отлична позиция.

Пърт Глори не затрудни особено гостите, но получи подарък малко преди почивката, когато Луизао си отбеляза автогол. Боуен се появи на почивката и бързо се разписа след подаване на Емерсон Палмиери. За следващото попадение ролите бяха разменени и бранителят прати топката в мрежата. Австралийците върнаха едно попадение, но бързо Уест Хам си върна преднината от три гола, след като Дивид Мубама се разписа след удар с глава. Малко преди края Боуен отбеляза втория си гол в мача.

Снимки: Imago