Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Нов сериозен провал! Безпомощен Лудогорец се сгромоляса срещу дебютант в елита

Абсолютният дебютант Крумовград хвърли бомбата в елита, след като показа по-качествена игра и напълно заслужено победи с 3:1 Лудогорец в мач от първия кръг на efbet Лига. Божидар Кацаров откри резултата в 6-ата минута, а в 17-ата Александър Колев удвои. Доминик Янков върна един гол в 39-ата минута, но в 68-ата Мартин Сораков отбеляза още веднъж в полза на домакините.

Поражението бе второ поредно от началото на сезона. Преди няколко дни разградчани демонстрираха същата продукция и в първия мач от първия предварителен кръг на ШЛ срещу Балкани в Косово, когато загубиха с 0:2.

Днешната среща се игра на базата на Ботев (Пловдив) в "Коматево", където Крумовград ще домакинства поне в началото на сезона. Сред 11-те на новаците попаднаха само нови попълнения и нито един състезател, от тези, които извоюваха промоция за елита.

Гостите пък излязоха с изцяло нов титулярен състав в сравнение с този, който започна преди няколко дни срещу Балкани в Косово. Това не само не даде положителен импулс, но и постави под сериозен въпрос дали повечето от тези състезатели имат ниво за отбор като Лудогорец - нещо, което важи и за немалка част от състезателите със статут на титуляри.

Лудогорец можеше да открие резултата още преди да са изтекли 120 секунди. Йорданов, който стартира като ляв бек, влезе навътре пред наказателното поле на домакините и изведе отлично Янков сам срещу Георгиев. Халфът на "орлите" обаче не успя да преодолее стража на Крумовград, който изби в корнер.

Новаците отговориха подобаващо в 6-ата минута. Тогава те спечелиха корнер. Юсеин центрира в наказателното поле, а Кацаров се възползва от огромните проблеми на Лудогорец при играта в отбрана и с крак вкара в долния десен ъгъл на Слуга.

Шокът за шампионите стана пълен, когато в 17-ата минута отбраната отново се пропука. Юсеин овладя отдясно, намери начин да центрира отлично към Колев, въпреки че бе придружаван от трима противникови състезатели, а таранът на "сините" без проблем отбеляза за 2:0.

Малко по-късно Пипа отправи добър шут, но Георгиев отрази.

В 35-ата минута Крумовград пропусна да покачи на 3:0. Младият футболист се възползва от груба грешка на Пипа, нахлу в наказателното поле и стреля, но над вратата.

Четири минути по-късно Лудогорец върна едно попадение. Това стори Доминик Янков, който реализира след страхотен фалцов изстрел с десния крак от двайсетина метра, който не остави шанс на Георгиев.

До края на полувремето разградчани пробваха някакъв натиск, но той не се оказа ползотворен. Единствената по-добра ситуация се откри в заключителните секунди на частта, когато два последователни шута се спряха в телата на играчи в синьо.

Лудогорец започна далеч по-активно второто полувреме и в рамките на 120 секунди отправи два удара. Първо Янков не завърши по най-добрия начин опасен пробив на Хайстер отляво, а малко по-късно Делев шутира от 20 метра над напречната греда.

В 49-ата минута разградчани разиграха ефектно с едно докосване в наказателното поле на противника, Десподов центрира отдясно, Хайстер изпревари съперник и стреля, но в аут.

След час игра Видал отправи удар от малък ъгъл, а Георгиев изби.

Постепенно натискът на Лудогорец стихна, а Слуга бързо съвсем го охлади с изключително груба грешка, която доведе до трети гол за Крумовград. Вратарят на разградчани излезе извън наказателното си поле, за да изрита напред топката, но я прати в гърба на противников футболист. След рикошета се получи извеждащ пас на празна врата към Сораков и резервата на крумовградчани без проблем покачи на 3:1.

В 75-ата минута за пореден път се видя липсата на класа при футболистите на Лудогорец. Първо Янков не успя да вкара фронтално от 7-8 метра, тъй като ударът му бе спасен от Георгиев, а при добавката на Делев от метър последва изстрел в тъч.

Малко след това Делев се представи далеч по-добре, когато овладя на гърди и отправи добър удар в близкия ъгъл на Георгиев, но вратарят отново бе на точното място и изби в корнер.

В 92-ата минута Георгиев се отличи с ново блестящо спасяване след удар с глава на Хайстер. В ответната атака Сораков се откъсна сам срещу Слуга и шутира, но уцели главата на вратаря.

КРУМОВГРАД - ЛУДОГОРЕЦ 3:1

1:0 Божидар Кацаров 6
2:0 Александър Колев 17
2:1 Доминик Янков 39
3:1 Мартин Сораков 68

КРУМОВГРАД: 1. Я. Георгиев, 91. Велев, 5. Шимич, 72. Сенжаджи, 11. Ал. Георгиев, 44. Кацаров, 10. Юсеин, 18. Машедо, 19. Йорданов, 23. Тонев, 9. Колев

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Слуга, 2. Пипа, 5. Терзиев, 6. Пьотровски, 18. Рай, 24. Вердон, 30. Нареси, 64. Янков, 82. Йорданов, 88. Неделев, 90. Делев