Ал-Ахли стана шампион за рекорден път

Африканският клубен шампион Ал-Ахли спечели рекордната си 43-а титла в египетското първенство без игра, след като вторият в класирането Пирамидс загуби с 1:2 срещу Керамика Клеопатра в понеделник. Ал-Ахли, който стана шампион на Африка за 11-и път миналия месец, има 75 точки от 29 мача и е недостижим на върха пет кръга преди края.

Пирамидс откри резултата в мача в понеделник с гол от пряк свободен удар на Карим Хафез, но отборът допусна голове в края на двете полувреме след удари на нападателя Салах Мохсен. Той е преотстъпен в Керамика от шампиона Ал-Ахли, който възнамерява да си го върне за следващия сезон. Ал-Ахли ще получи титлата следващия четвъртък преди мача срещу вечния враг Замалек.

Снимки: Imago