Пълно класиране при отборите във Формула 1 след Гран При на Великобритания

Отборът на Ред Бул регистрира десетата си победа в десет състезания от началото на сезон 2023 във Формула 1, благодарение на Макс Верстапен, който триумфира в Гран При на Великобритания. На „Силвърстоун“ вторият пилот на „биковете“ Серхио Перес финишира шести, като двамата спечелиха общо 34 пункта.

По този начин тимът от Милтън Кийнс отново увеличи своя аванс на върха в генералното класиране при отборите във Формула 1. В него Ред Бул води с актив от 411 точки и преднина от цели 208 пред Мерцедес, чиито пилоти Люис Хамилтън и Джордж Ръсел завършиха съответно трети и пети в домашното си състезание.

Верстапен с 6-та поредна победа, Норис с брилянтно второ място на "Силвърстоун"

„Черните стрели“ имат аванс от 22 пункта пред Астън Мартин, който взе само шест точки от домашния си старт, благодарение на седмото място на Фернандо Алонсо. Четвъртото място остава притежание на Ферари, въпреки че Шарл Леклер и Карлос Сайнц финишираха едва девети и десети. Скудерията изостава с 24 точки от Астън Мартин.

Пълно класиране при пилотите във Формула 1 след Гран При на Великобритания

Определено големият печеливш от Гран При на Великобритания беше тимът на Макларън, чиито пилоти Ландо Норис и Оскар Пиастри завършиха втори и четвърти. По този начин британският екип се изкачи на петото място в конструкторския шампионат, изпреварвайки Алпин. За тима от Енстоун днешният ден бе катастрофален, след като и Пиер Гасли, и Естебан Окон не видяха карирания флаг. Разликата между двата отбора е 12 точки в полза на Макларън.

Отборът на Уилямс също регистрира прогрес в класирането днес, благодарение на осмото място на Алекс Албон. С тези четири точки тимът от Гроув изпревари Хаас и Алфа Ромео и вече заема седмата позиция.