"Ла Фурия" отвя Украйна по пътя към финала на Европейското за младежи

Испания е вторият финалист на Европейското първенство за младежи до 21 години. "Ла Фурия" разби Украйна с 5:1 на 1/2-финала и по категоричен начин намери място в двубоя за трофея, където ще се изправи срещу Англия. Иберийците първи получиха гол в своята врата в 13-ата минута, дело на Артьом Бондаренко, но след това се развихриха и буквално пометоха своя съперник след точни изстрели на Абел Руис (17'), Ойхан Сансет (24'), Антонио Бланко (54'), Аймар Орос (68') и Серхио Гомес (78').

Макар Испания да започна мача силно и да създаде няколко опасности, първият гол падна във вратата на Арнау Тенас. Михайло Мудрик проби почти до аутилинята и върна към Бондаренко, който вкара във вратата за 0:1.

"Ла Фурия" реагира бързо и само четири минути по-късно резултатът бе изравнен. Абел Руис получи дълъг пас, успя да се пребори с прекия си пазач, да финтира вратаря и да отбележи за 1:1.

В 24-тата минута се стигна и до обрат. Ойхан Сансет с далечен удар по земя не остави шансове на Анатолий Трубин за 2:1.

Украйна опита натиск в началото на втората част, но вместо да се стигне до изравнителен гол, се случи точно обратното. В 54-тата минута Антонио Бланко успя да отнеме топката пред наказателното поле и без забавяне стреля към вратата, за да прати кълбото в мрежата.

До края Испания бе пълен господар на терена. В 68-ата минута Аймар Орос отбеляза красив гол с удар от далечна дистанция, а в 78-ата минута и Серхио Гомес почти по идентичен начин оформи крайното 5:1, с точен изстрел от границата на пеналта. Междувременно иберийците удариха и греда чрез Хуан Миранда.

В крайна сметка Испания категорично надигра своя съперник и заслужено е на финал. Това ще бъде 11-и път, в който "ла фурия" ще спори за трофея, като ще опита да го спечели за рекорден 6-и път в историята.