Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Украйна шокира Франция на Европейското до 21 години след страхотен обрат

Украйна поднесе една от сензациите на Европейското първенство по футбол за младежи до 21 години. Играчите на Руслан Ротан взеха скалпа на един от фаворитите в лицето на Франция, побеждавайки го с 3:1 след обрат в сблъсъка между двата тима на 1/4-финала. "Петлите" поведоха в 19-ата минута с гол на Раян Черки, но украинците успяха да обърнат нещата в своя полза с точни изстрели на Георгий Судаков в 32-рата минута от дузпа и в 44-тата минута, както и на Артьом Бондаренко в 86-ата минута.

Мачът започна отлично за Франция. В 19-ата минута Брадли Баркола получи пас на скорост, върна към Райън Черки, който финтира защитник и отбеляза за 1:0.

Украйна можеше бързо да се върне в мача, но в 23-ата минута гол на Дмитро Крискив бе отменен заради засада.

В 30-ата минута обаче Михайло Мудрик изработи дузпа за своя тим, след като нахлу на скорост в пеналта и бе спънат от Пиер Калулу. Судаков се нае да изпълни наказателния удар и бе точен за 1:1.

Последва нов натиск на Франция и в 38-ата минута "петлите" бяха близо до гол, но изстрел на Баркола се отби от гредата.

В края на полувремето обаче Украйна издебна своя шанс и отбеляза втори гол. Мудрик даде прекрасен дълъг пас за Судаков, който останал очи в очи с вратаря го финтира и вкара за 1:2.

През второто полувреме Франция опита да се върне в мача и имаше своите шансове, а в 81-вата минута гол на Ели Уахи бе отменен заради засада.

В 86-ата минута Украйна окончателно подпечата успеха си. Бондаренко получи в наказателното поле, финтира защитник и технично прехвърли вратаря за крайното 1:3.

Така Украйна продължава на 1/2-финал в турнира, където го очаква сблъсък с Испания.