Англия надхитри Португалия и намери място на 1/2-финала на ЕП за младежи

Англия стана поредният отбор, който се класира на 1/2-финалите на Европейското първенство по футбол за младежи до 21 години в Грузия. "Трите лъва" постигнаха трудна, но сладка победа с 1:0 над Португалия в четвъртфиналния си сблъсък. Героят на мача бе Антъни Гордън, който отбеляза единствения гол в 34-тата минута и така донесе успеха на своя тим.

Първата по-опасна възможност в мача бе за Португалия. Тя дойде в 15-ата минута след груба грешка на защитник, който позволи топката да стигне до Педро Нето в близост до вратата, но ударът на халфа бе спасен от вратаря.

Англия обаче бързо се окопити и създаде няколко положения, преди в 34-тата минута да отбележи. "Трите лъва" организираха постепенна атака, Морган Гибс-Уайт получи в наказателното поле и върна към Антъни Гордън, който стреля от движение и отбеляза за 1:0.

Втората част започна с натиск на Португалия и няколко възможности пред вратата на англичаните. В 69-ата минута "мореплавателите" претендираха за дузпа, след като Енрике Араухо падна в наказателното поле след съприкосновение с Тейлър Харууд-Белис, но съдията не отсъди наказателен удар, тъй като двамата футболисти оплетоха краката си и нямаше умисъл в действията на защитника.

Португалия бе най-близо до гола в 72-рата минута, когато изстрел на Араухо с глава се отби от напречната греда.

Англия обаче удържа натиска на "мореплавателите" в заключителните минути на двубоя и се поздрави с победата, като вече е на 1/2-финал в турнира. Там "трите лъва" ще се изправят срещу състава на Израел.

Снимки: Gettyimages