Две от две за Бакеро в Славия - “белите” надвиха Септември в атрактивна контрола

Славия победи Септември (София) с 3:2 в контролна среща, проведена в Разлог. Двата тима изиграха атрактивен и равностоен мач, като цели четири от попаденията паднаха през втората част. През първите 45 минути единствено Тони Тасев се разписа от дузпа (13’), но малко след началото на втората част Роберто Райчев (57’) удвои. След това обаче последваха бързи два гола на Септември, дело на Атанас Кабов (64’) от дузпа и Борислав Маринов (66’). В 77-ата минута обаче Роберто Райчев показа класа и вкара много красиво попадение, с което оформи крайния резултат.

Това е втора победа за Хосе Мария Бакеро начело на Славия, след като преди няколко дни “белите” надвиха и Монтана. Все още обаче легендата на Барселона не е водил столичани в официален мач.

Славия сгъна Монтана, Бакеро започна с победа

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора се опитваха да организират атаки. В 12-ата минута обаче “белите” получиха правото да изпълнят дузпа, след като Джорджо Димитров игра с ръка в собственото си наказателно поле. С изпълнението си нагърби Тони Тасев, който безпогрешно прати топката в мрежата - 1:0.

В 17-ата минута добра атака на Славия завърши с удар по диагонала на Кристиан Добрев, но Шейтанов спаси. Натискът на “белите” си оказваше влияние и само 2 минути по-късно Ерол Дост засече хубаво центриране от корнер на Тасев, но кълбото профуча над напречната греда.

16 Славия 3:2 Септември

В следващите минути до края на полувреме интригуващи ситуации почти нямаше. Момчетата на Хосе Мария Бакеро се опитваха да държат повече топката и да организират постепенно атаките си, докато Септември залагаше и бе по-опасен на контраатаки, които обаче не успяха да доведат до нещо много интересно.

Второто полувреме започна така, както завърши първото - със същото темпо на игра и без интересни ситуации. В 57-ата минута обаче Славия стигна до втори гол. Чунг Нгуен До направи хубав пробив в средата на терена и подаде към каращия проби в Славия Сибири Кейта. Малиецът стреля добре от разстояние, Шейтанов улови, но Роберто Райчев беше на точното място в точното време и реализира на празна врата.

В 64-ата минута обаче резултатът бе намален. Септември получи правото да изпълни дузпа, след като футболист на “белите” игра с ръка в наказателното си поле. Атанас Кабов застана зад топката и успя да намали резултата - 2:1.

Само 120 секунди по-късно Септември нанесе втори удар. Вратарят Николай Кръстев сбърка с подаването си и прати топката право в краката на Айкут Рамадан, който намери Борислав Маринов надясно. Младият футболист стреля добре от границата на наказателното поле и направи резултата равен.

В 75-ата минута обаче Роберто Райчев показа истинска класа. Бакеро подаде на младия нападател, който навлезе в наказателното поле, финтира трима бранители на Септември, освободи си място и завърши по най-добрия начин, за да направи резултата 3:2.

До края на полувремето двубоят продължи да се играе на високо ниво, като Септември натисна своя противник. До повече попадения обаче не се стигна.

СЛАВИЯ 3:2 СЕПТЕМВРИ

1:0 Тони Тасев (13) - д.
2:0 Роберто Райчев (57)
2:1 Атанас Кабов (64) - д.
2:2 Борислав Маринов (66)
3:2 Роберто Райчев (75)

Стартови състави:

Славия: 12. Илиян Илиев, 22. Георги Търтов, 15. Валентин Петров, 29. Емил Мартинов, 4. Виктор Генев, 18. Людовик Соарес, 73. Иван Минчев, 17. Ерол Дост, 88. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев, 10. Владимир Николов;

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 8. Захари Атанасов, 13. Георги Динков, 4. Иван Арсов, 14. Мартин Стойнов, 18. Кубрат Йонашчъ, 23. Йоан Гаврилов, 7. Айкут Рамадан, 6. Атанас Кабов, 25. Джорджо Димитров, 26. Самб Бадара.