Славия сгъна Монтана, Бакеро започна с победа

Славия спечели с 3:1 срещу Монтана в контролна среща в Банско. Това беше дебют начело на "белите" на легендарния капитан на Барселона Хосе Мария Бакеро. Капитанът на столичния отбор Галин Иванов откри с точен удар в 14-ата минута. Петър Атанасов изравни след разбъркване във вратарското поле на славистите в 79-ата минута. След 180 секунди Емил Стоев намери мрежата с точен изстрел от бялата точка. В края 17-годишното крило Роберто Райчев оформи крайния резултат с красив гол.

20 Славия 3:1 Монтана

Галин Иванов откри резултата с прецизен удар в 14-ата минута. Капитанът на "белите" намери мрежата с хубав изстрел в далечния ъгъл - 1:0 за Славия. Малко след това Димитър Буров отблизо можеше да огорчи ветерана и рекордьор Георги Петков, който започна като титуляр под рамката на славистите, но до изравняване не се стигна.

През второто полувреме срещата вървеше равностойно, като в 79-ата минута "сините" от "Огоста" достигнаха до изравняване. Центриране отляво, насочено към Ивелин Георгиев и Владислав Цеков, прати топката при краката на Николай Кръстев, който се засуети пред голлинията. Най-бързо реагира Петър Атанасов, който отблизо направи 1:1.

Радостта на хората на Николай Митов трая кратко, защото след 180 секунди юношата на Славия Роберто Райчев слаломира в наказателното поле и беше повален - дузпа за "белите". Зад топката застана Емил Стоев, който не остави шансове на вратаря на Монтана - 2:1 за тима на Бакеро.

В 90-ата минута Роберто Райчев украси доброто си включване в двубоя с красив изстрел от двайсетина метра, който се спря във вратата на Монтана - 3:1 за софийския състав.

Славия 3:1 Монтана

1:0 Галин Иванов (14)
1:1 Петър Атанасов (79)
2:1 Емил Стоев (82 - дузпа)
3:1 Роберто Райчев (90)

Стартовите състави:

Славия: 1. Георги Петков, 23. Денислав Александров, 29. Емил Мартинов, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Сибири Кейта, 73. Иван Минчев, 17. Ерол Дост, 88. Тони Тасев, 33. Галин Иванов, 7. Йон Бакеро.

Монтана: Алексей Алексиев, Богдан Костов, Никола Борисов, Костадин Илиев, Димитър Буров, Антон Тунгаров, Александър Тодоров, Наско Кехайов, Борислав Дамянов, Ивелин Георгиев, Филип Ежике.

Снимки: Борислав Цветанов