Ботев (Враца) надви Черно море в контрола

Черно море загуби с 1:3 от Ботев (Враца) в третата си контролна среща от предсезонната подготовка на отбора. Двубоят се игра на един от футболните терени в Правец.

В 7-ата минута Черно море създаде първата опасност пред вратата на Ботев. Мазир Сула получи отдясно, финтира бранител и центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев, оставен непокрит, стреля, но топката отиде право в ръцете на вратаря. Тимът на Ботев имаше две положения, които обаче не успяха да затруднят стража на „моряците“. В 21-ата минута Ботев откри резултата след попадение на Момчил Цветанов.

В 38-ата минута по-късно Черно море изравни резултата. След добра контратака Васил Панайотов пусна пас към Атанас Илиев, който стреля, но вратаря изби. Топката попадна в Мартин Милушев, който на празна врата реализира за 1:1. В края на първата част Мазир Сула изведе Атанас Илиев в добра позиция, но стражът на Ботев спаси.

На почивката Илиан Илиев направи 9 промени, като единствените, които останаха на терена от първата част бяха вратарят Християн Славков и Мартин Милушев. В 55-ата минута Мартин Кавдански засече с глава центриране от фаул и реализира втори гол за врачани. Веднага след подновяването на играта „моряците“ създадоха добра атака, но не успяха да я завършат по най-добрия начин. В 71-та минута Жан Пиер да Силва излезе сам срещу вратаря на Черно море, но Християн Славков успя да спаси.

В 85-та минута Черно море пропусна много чиста ситуация да изравни резултата. След центриране от корнер топката попадна в краката на Живко Атанасов, който от близо стреля над вратата. В 88-ата минута Арлинд Дакай проби отдясно и центрира в наказателното поле, а Александър Василев опита удар от воле, но топката премина встрани от вратата. В последната минута Ботев вкара трети гол, с който оформи и крайния резултат.

Снимки: Startphoto