Ботев (Враца) загуби от Литекс в проверка

Монтана започна с победа серията контроли от лятната предсезонна подготовка. Воденият от треньора Николай Митов тим се наложи с 1:0 над Спартак (Плевен) на стадион "Огоста".

Ботев (Враца) с удар - взе младежки национал

В първите 20 минути на срещата и двата отбора не успяха да създадат интересни ситуации пред противниковите вратари. Малко по-късно Петър Кепов центрира и Момчил Цветанов от въздуха, но изпрати топката над гредата.

Гостите поведоха в ответната атака. След грешка на Луис Соарес топката стигна до Виктор Василев, който отбеляза за 0:1.

Пет минути преди почивката Мирослав Маринов излезе сам срещу вратаря, след като получи добро подаване от Чавдар Ивайлов, но би в него.

В 55-ата минута Генов центрира, но от два метра Жан-Пиер Да Силва пропусна. Минута по-късно резултатът стана 0:2. Евгени Игнатов вкара красив гол с удар от границата на наказателното поле, като изпрати топката в далечния ъгъл на Красимир Костов.

До края на проверката врачани се опитаха да стигнат поне до гол, но защитата на Литекс се справи.