Ямайка се развихри срещу Тринидад и Тобаго

Ямайка записа първата си победа в група "А" на турнира "Голд Къп". "Реге бойс" направиха това по впечатляващ начин, помитайки Триниад и Тобаго с категоричното 4:1.

Възпитаниците на Хеймир Халгримсон решиха всичко още през първото полувреме, когато отбелязаха три от четирите си попадения в мача. Демарай Грей откри резултата в 14-ата минута, когато получи пас в наказателното поле и със силен удар порази вратата за 1:0.

Само три минути по-късно резултатът бе удвоен. Леон Бейли се отскубна зад защитата на съперника и хладнокръвно реализира за 2:0.

Отново Демарай Грей направи резултата класически в 29-ата минута. Тогава Микейл Антонио бе изведен в пеналта, и въпреки че се подхлъзна, успя да задържи топката в свое владение и да подаде за Грей, за когото бе лесно да вкара във вратата.

Тринидад върна интригата в началото на второто полувреме, когато Леви Гарсия проби по дясното крило и подаде успоредно на голлинията, а Андре Рампърсад засече топката във вратата за 3:1.

В добавеното време на мача "реге бойс" подпечатаха успеха си с четвърти гол. Дужуан Ричардс стреля от дистанция и след рикошет кълбото излъга вратаря и се оплете в мрежата за 4:1.

Така Ямайка събра актив от 4 точки и излезе временно начело в групата, изпреварвайки Тринидад и Тобаго, който е на 2-рото място с 3 точки. Тепърва обаче трябва да се изиграе другият мач в групата между САЩ и Сейнт Китс и Невис.

Снимки: Gettyimages