Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

България U21 надви връстниците си от Черна гора в контрола

Младежкият национален отбор на България успя да победи връстниците си от Черна гора с 1:0 в контролна среща. Двубоят се игра на стадион “Христо Ботев” в Благоевград, а главен съдия бе Никола Попов. Двата тима стояха равностойно на терена, като атаки имаше и към двете врати. В крайна сметка единственото попадение вкара Георги Николов (73’), който засече с глава добро центриране на Николай Златев. В края на първото полувреме пък Марк-Емилио Папазов пропусна дузпа за родния тим. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Първата сериозна опасност дойде в 6-ата минута, когато Стрикович навлезе в наказателното поле на нашите и отправи диагонален удар по земя. Дамян Христов обаче внимаваше и улови. В следващите минути “младите лъвчета” държаха повече топката и опитваха да организират нещо в атака, но така и не застрашиха вратаря на черногорците. В една от атаките на гостите пък техен футболист бе съборен в наказателното поле на България, но главният рефер Никола Попов не отсъди дузпа.

13 U21 България - Черна Гора

В 43-ата минута при една от атаките на българите Даниел Хвойнев бе съборен в наказателното поле и това накара съдията да отсъди наказателен удар. С изпълнението се нагърби Марк-Емилио Папазов, но вратарят на гостите показа рефлекс и спаси.

Българите започнаха по-активно второто полувреме и организираха няколко опасни атаки. В 50-ата минута Николай Златев центрира отдясно, а топката кацна на напречната греда. След това се създаде суматоха в наказателното поле на Черна гора, но никой от нашите футболисти не успя да се възползва от това.

В 64-ата минута Николай Златев центрира добре от пряк свободен удар и прати топката право на главата на Роберто Райчев. Офанзивният футболист на Славия се извиси над всички и стреля добре, но ударът ми премина на сантиметри от страничния стълб.

Малко по-късно българите отново стигнаха до пряк свободен удар, но този път отляво. Зад топката отново застана Николай Златев, който отправи още едно перфектно центрира, този път намерило Георги Николов. Нападателят засече добре с глава и матира вратаря на Черна гора - 1:0.

До края на мача родният тим успя да задържи преднината си, макар и в даден момент гостите да натиснаха “лъвчетата”. В последните секунди на редовното време пък България не успя да организира добра контраатака, въпреки че имаше такива предпоставки.

БЪЛГАРИЯ U21 1:0 ЧЕРНА ГОРА U21

1:0 Георги Николов (73)

Стартови състави:

България: 12. Дамян Христов, 4. Росен Стефанов, 5. Велко Йеленкович, 6. Емил Ценов, 10. Красиан Колев, 11. Марк-Емилио Папазов, 16. Симеон Василев, 17. Мартин Сораков, 19. Николай Златев, 20. Кристиан Стоянов, 24. Даниел Хвойнев;

Черна гора: 1. Никола Ивезич, 3. Огньен Гашевич, 7. Душан Вукович, 8. Огньен Бакич, 9. Матия Кривокапич, 10. Милан Вукотич, 11. Вук Стрикович, 14. Любомир Пейович, 18. Игор Пажович, 21. Андрей Бажович, 22. Роберт Гьелай.

Снимки: Борислав Трошев