Барселона надви без проблеми тима на Иниеста в контрола

Барселона записа лесен успех с 2:0 като гост на японския Висел Кобе в контрола между двата тима.

Очаквано, каталунците не бяха в оптималния си състав, но освен няколко юноши, титуляри бяха играчи като Ерик Гарсия, Френки де Йонг, Маркос Алонсо, Франк Кесие, Роберт Левандовски и Ансу Фати. От друга страна, в състава на домакините личеше името на техния капитан и също така легенда на “блаугранас” Андрес Иниеста, който през втората част напусна терена под бурни аплодисменти предвид предстоящата си раздяла с клуба.

Играчите на Барса си решиха мача още преди 20-ата му минута. В 16-ата Кесие се разписа с удар по земя отблизо, а три по-късно Гарсия беше точен с глава при центриране от корнер. И за двата гола асистенциите дойдоха от Пабло Торе. В остатъка от мача двата тима направиха още много положения за ново попадение, но до такова така и не се стигна.

Междувременно, в социалните мрежи набра популярност видео отпреди началото на срещата, на което се вижда как Иниеста иска фланелката на Гави с думите: “След мача ми дай фланелката си, иначе децата ми ще ме убият”.

Снимки: Imago