Алкарас не позволи интрига срещу Музети

Карлос Алкарас продължава наказателната си акция на “Ролан Гарос” и се класира на четвъртфиналите след категорична победа над Лоренцо Музети с 6:3, 6:2, 6:2 за 2 часа и 11 минути.

Испанецът не спира да затвърждава статута си на фаворит и се справи впечатляващо с 18-ия в световната ранглиста, постигайки пореден рутинен успех в Париж.

Именно Музети спечели срещу Алкарас на финала в Хамбург миналата година, но този път изобщо не можа да допринесе за интригата в срещата им. Ниският процент вкаран първи сервис (60) и още по-ниската ефективност от начален удар (51 и 43) допринесоха за неубедителното му представяне. Също така той не можа да се възползва от 5 от 7-те си шанса за пробив и рано-рано изоставаше в сетовете.

Алкарас е четвъртфиналист със само един загубен сет досега в турнира и за втори пореден сезон достига до тази фаза. За разлика от 2022-ра обаче, този път нямаше драматични петсетови дуели и спасени мачболове както срещу Алберт Рамос Виньолас.

Музети този път не можа да се опълчи на световния номер 1 в Париж, както го направи срещу Новак Джокович миналата година. Все пак, той повтори класирането си от 2022-ра с достигане до осминафиналите и може да се похвали с впечатляващата победа 6:1, 6:2, 6:4 над Камерън Нори.

Следващият противник на Алкарас на "Ролан Гарос" ще бъде Стефанос Циципас или Себастиан Офнер.