Джокович с очаквано убедителна победа в Париж

Носителят на 22 титли от “Големия шлем” Новак Джокович очаквано лесно се справи с 94-тия в световната ранглиста Хуан Пабло Варияс и се класира на четвъртфиналите на “Ролан Гарос”.

Великият сърбин спечели убедително с 6:3, 6:2, 6:2 за 2 часа игра на корт “Филип Шатрие” и вече може да мисли за следващото си предизвикателство - Карен Хачанов. Руснакът по-рано днес елиминира Лоренцо Сонего с 1:6, 6:4, 7:6(7), 6:1.

За разлика от предишния си мач срещу Алехандро Давидович Фокина, този път сервисът на Ноле работеше безотказано и той дори спечели 100% от разиграните точки след първото му подаване във втория сет. След като се пребори с испанеца, днес той имаше по-непретенциозен съперник в лицето на Варияс, който все пак се постара да не се изложи и да не загуби с катастрофален резултат.

Джокович продължава непобедената си серия на осминафинали в Париж - 17 от 17. Той не пропуска класиране на четвъртфиналите на “Ролан Гарос” от 2009 насам, когато беше елиминиран от Филип Колшрайбер в трети кръг. Също така в кариерата си Ноле продължава да няма поражение срещу съперник извън топ 90 на световната ранглиста в първата седмица на “Шлемове”.

Приказката за Варияс в Париж приключва, след като игра повече от 13 часа на кортовете и изигра цели 16 сета. За успехите си през седмицата той ще се изкачи с над 30 места до около 60-ото.