Рилци завърши добрата си пролет с успех

Рилци се наложи с 2:1 над Доростол (Силистра) в Добрич. Двубоят е от последния 30-и кръг на Североизточната Трета лига. Селекцията на Валентин Пейчев можеше да бие с разлика, но пропиля много възможности пред противниковата врата. Вместо това, гостите поведоха. Любомир Михалев взе топката от краката на Гюрсел Осман и реализира в 28-ата минута – 0:1. Този резултат се запази до началните минути на втората част.

Георги Георгиев беше изведен сам срещу силистренския страж и изравни в 51-ата минута. Последваха седем чисти положения пред вратата на Доростол. Едното от тях беше на влезлия като резерва Живодар Владев, който не вкара сам срещу вратаря. Той направи същото и в 85-ата минута, когато стража изби, но Мартин Кирилов, също влязъл като резерва насочи топката в мрежата за окончателното 2:1.