Динамо (Букурещ) се завърна в елита на Румъния

Едногодишното изгнание на Динамо (Букурещ) в Лига 2 приключи. "Червените кучета" се завърнаха в елита на румънския футбол, след като спечелиха баража срещу Арджеш (Питещ). Динамо загуби реванша с 2:4, но след разгромната победа с 6:1 в първия мач постигнаха голямата си цел.

Арджеш опита да върне интригата и вкара два гола за две минути в първия четвърт час чрез Костинел Тофан и Антонио Яколиш. Ламин Гезали намали в 40-ата минута, но в началото на второто полувреме резултатът набъбна до 4:1 в полза на домакините след две попадения на Пол Гарита.

Преломният момент дойде в 55-ата минута, когато Андреас Калкан получи червен картон и остави Арджеш в намален състав. Малко по-късно Александру Поп реализира гола на успокоението за Динамо.

Снимки: gsp.ro