Чунчуков и Стяуа отново повалиха Динамо в дербито на Букурещ

Стяуа се наложи с 2:0 срещу Динамо (Букурещ) в голямото дерби на румънския футбол. Макар и в Лига 2, съперниците събраха над 20 000 по трибуните, а "стелистите" сравнително лесно стигнаха до успеха и продължават борбата си за завръщане в елита. Отборът на Даниел Оприца оглави класирането в плейофите с 47 точки, а "червените кучета" имат 38 точки и на практика загубиха шансовете си за директна промоция.

За Стяуа титуляр беше Цветелин Чунчуков. Българският нападател получи жълт картон в 45-ата минута, а в 66-ата отстъпи мястото си на Кайондо Марез. За Динамо игра бившият халф на Левски Нелуц Рошу.

"Стелистите" решиха нещата в своя полза още до почивката. И двата гола отбеляза звездата на тима Богдан Чиприлиу. 30-годишният нападател откри резултата в 19-ата минута от дузпа, а в 29-ата наказа грешка на стража на Динамо Денис Онческу и вече има 15 попадения през сезона. Той е водач в листата на стрелците в Лига 2, а след него с 12 гола е Милчо Ангелов от Брашов.

След края на дербито футболистите на Стяуа отпразнуваха победата с феновете си, а тези на Динамо напуснаха терена с наведени глави. В следващия кръг "червените кучета" ще посрещнат втория в класирането Политехника (Яш). На Стяуа пък предстои гостуване на Глория (Бузъу).

Снимки: gsp.ro